Ефірна олія ягід літсеї (ефірна олія ягід літсеї) як кормова добавка для деяких тварин схвалена ЄС
Згідно з Офіційним журналом Європейського Союзу, 12 квітня 2022 року Європейська Комісія випустила Регламент (ЄС) № 2022/593 відповідно до Регламенту (ЄС) № 1831/2003 Європейського Парламенту та Ради, затвердження ефірної олії ягоди літцеї (ефірної олії ягоди літцеї) як кормової добавки для деяких тварин.
Відповідно до умов, викладених у додатку, ця добавка дозволена як добавка для тварин у категорії «Сенсорні добавки» та функціональній групі «Смакові сполуки». Термін дії дозволу – 2 травня 2032 року. Цей Регламент набирає чинності на двадцятий день з дня оприлюднення.
Компанія Hunan Nuoz Biological Technology Co., Ltd. розробила ефірну олію ягід літсеї, яка пройшла випробування на тваринах на свинях, і ефект дуже хороший. Це високоякісна кормова добавка для тварин.
Повний текст Офіційного журналу Європейського Союзу додається
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНИЙ РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) 2022/593
від 1 березня 2022 року
щодо дозволу використання ефірної олії ягід лицеї як кормової добавки для певних видів тварин
(Текст стосується ЄЕЗ)
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,
Беручи до уваги Договір про функціонування Європейського Союзу,
Беручи до уваги Регламент (ЄС) № 1831/2003 Європейського Парламенту та Ради від 22 вересня 2003 року про добавки для використання в годівлі тварин (1)і, зокрема, статтю 9(2),
Беручи до уваги:
(1)Регламент (ЄС) № 1831/2003 передбачає дозвіл на використання добавок у годівлі тварин, а також підстави та процедури для надання такого дозволу. Стаття 10(2) цього Регламенту передбачає повторну оцінку добавок, дозволених відповідно до Директиви Ради 70/524/ЄЕС
(2)Ефірна олія ягід Litsea була дозволена без обмеження часу відповідно до Директиви 70/524/EEC як кормова добавка для всіх видів тварин. Згодом ця добавка була внесена до Реєстру кормових добавок як існуючий продукт відповідно до статті 10(1)(b) Регламенту (ЄС) № 1831/2003.
(3)Відповідно до статті 10(2) Регламенту (ЄС) № 1831/2003 у поєднанні з його статтею 7, було подано заявку на повторну оцінку ефірної олії ягід лицеї для всіх видів тварин.
(4)Заявник просив віднести добавку до категорії добавок «сенсорні добавки» та до функціональної групи «ароматичні сполуки». Ця заява супроводжувалася відомостями та документами, які вимагалися згідно зі статтею 7(3) Регламенту (ЄС) № 1831/2003.
(5)Заявник звернувся з проханням дозволити використання ефірної олії ягід літцеї також у воді для пиття. Однак Регламент (ЄС) № 1831/2003 не дозволяє дозволяти використання «ароматичних сполук» у питній воді. Тому не можна допускати використання ефірної олії ягід лицеї у воді для пиття.
(6)Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (далі – Орган) у своєму висновку від 5 травня 2021 р. (3) що за запропонованих умов використання ефірна олія ягід лицеї не має негативного впливу на здоров'я тварин, споживачів або навколишнє середовище. Уповноважений орган також дійшов висновку, що ефірну олію ягід літцеї слід розглядати як подразнювальну дію на шкіру та очі, а також як сенсибілізатор шкіри та дихальних шляхів. Таким чином, Комісія вважає, що необхідно вжити належних захисних заходів для запобігання негативному впливу на здоров’я людини, зокрема щодо користувачів добавки.
(7)Уповноважений орган також дійшов висновку, що ефірна олія ягід ліцеї визнана ароматичною для харчових продуктів, і її функція в кормах буде по суті такою ж, як і в їжі. Таким чином, подальша демонстрація ефективності не вважається необхідною. Уповноважений орган також перевірив звіт про методи аналізу кормової добавки в кормах, наданий Референс-лабораторією, створеною Регламентом (ЄС) № 1831/2003.
(8)Оцінка ефірної олії ягід лицеї показує, що умови для отримання дозволу, як це передбачено статтею 5 Регламенту (ЄС) № 1831/2003, задоволені. Відповідно, використання цієї речовини має бути дозволено, як зазначено в Додатку до цього Регламенту.
(9)Необхідно забезпечити певні умови для кращого контролю. Зокрема, рекомендований вміст повинен бути вказаний на етикетці кормових добавок. У разі перевищення такого вмісту певна інформація повинна бути вказана на етикетці преміксів.
(10)Той факт, що ефірну олію ягід літцеї не дозволено використовувати як ароматизатор у воді для пиття, не виключає її використання в комбікормі, який вводиться через воду.
(11)Оскільки причини безпеки не вимагають негайного застосування змін до умов авторизації відповідної речовини, доцільно дозволити перехідний період для зацікавлених сторін, щоб підготуватися до виконання нових вимог, що випливають з авторизації.
(12)Заходи, передбачені цим Регламентом, відповідають висновку Постійного комітету з питань рослин, тварин, продуктів харчування та кормів,
ПРИЙНЯЛА ЦЮ РЕГЛАМЕНТУ:
Стаття 1
Авторизація
Речовина, зазначена в Додатку, що належить до категорії добавок «сенсорні добавки» та до функціональної групи «ароматичні сполуки», дозволена як кормова добавка в годівлі тварин відповідно до умов, викладених у цьому Додатку.
Стаття 2
Перехідні заходи
1. Речовина, зазначена в Додатку, і премікси, що містять цю речовину, вироблені та марковані до 2 листопада 2022 року відповідно до правил, що застосовуються до 2 травня 2022 року, можуть продовжувати розміщуватися на ринку та використовуватися до вичерпання наявних запасів.
2. Комбікорми та кормові матеріали, що містять речовину, як зазначено в Додатку, які вироблені та марковані до 2 травня 2023 року відповідно до правил, застосованих до 2 травня 2022 року, можуть продовжувати розміщуватися на ринку та використовуватися, доки наявні запаси не будуть вичерпані. вичерпані, якщо вони призначені для харчових тварин.
3. Комбікорми та кормові матеріали, що містять речовину, як зазначено в Додатку, які вироблені та марковані до 2 травня 2024 року відповідно до правил, застосованих до 2 травня 2022 року, можуть продовжувати розміщуватися на ринку та використовуватися, доки наявні запаси не будуть вичерпані. вичерпані, якщо вони призначені для тварин, не призначених для виробництва харчових продуктів.
Стаття 3
Вступ в силу
Це Положення набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційний журнал Європейського Союзу.
Цей Регламент є обов’язковим у повному обсязі та безпосередньо застосовується в усіх державах-членах.
Вчинено в Брюсселі 1 березня 2022 року.
Для комісії
Президент
Урсула ВОН ДЕР ЛАЙЕН